Yacht > Detail zprávy >

PRESTIGE M48 |Nová dimenze prostoru

06.02.2023 |
YACHT, Motorové lodě

Přestože nabídka motorových jachet Prestige dnes zahrnuje celkem jedenáctmodelů v délkách od 40 do 70 stop ve třech odlišných řadách, je nyní časna klíčovou změnu. Tou je zrození zcela nové řady M, jež je určena pro motorovékatamarany, které jsou v posledních letech stále oblíbenější. První modelM48 byl představen na podzimní výstavě v Cannes a na test úplně prvního vyrobeného kusu jsme se vypravili do Barcelony.

Cestovní motorové jachty prošly v posledních několika letech výrazným posunem. Byly definovány nové standardy pro tento segment, ve kterých zákazníci preferují ještě více prostoru, vyšší úroveň komfortu a možnost plavby s rodinou bez potřeby profesionální posádky. Stále větší pozornost je však věnována také nákladům na provoz jachty, o které se nyní zákazníci zajímají více než kdy předtím. A odpovědí na všechny tyto požadavky je zcela nová řada motorových katamaranů, které se u značky Prestige objevují vlastně poprvé. Pro loděnici je to zásadní krok, od něhož si Erwin Bamps, generální ředitel, slibuje velký úspěch. Ostatně, zkušeností z vícetrupých lodí mají dostatek, neboť úspěšné katamarany Lagoon a Excess patří pod stejnou skupinu Groupe Beneteau jako značka Prestige. A první reakce nevypadají vůbec špatně. Jachta M48 získala za svůj prozatím krátký život hned dvě evropské nominace. Tu první "Design Innovation Award", udělovanou každoročně mezinárodní porotou na výstavě v Janově, proměnila ve vítězství za inovaci v námořním designu v kategorii vícetrupých lodí. Na výsledek druhé nominace "European Powerboat of the Year 2023" si musíme počkat na výstavu v Düsseldorfu, která zanedlouho začíná.

Test prvního modelu M48 z Barcelony najdete na straně 10 v únorovém vydání YACHT 2/2023, který je možné koupit ZDE.


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI