Yacht > Detail zprávy >

PRESTIGE M-LINE |Dlouho utajovaný katamaran M48

13.04.2022 |
YACHT, Motorové lodě

Naposledy jsme o novém modelu Prestige psali nedávno, konkrétně v prosincovém vydání Yachtu, kdy jsme představili X-60. To ale nebylo všechno, co jsme během listopadové návštěvy v Les Herbiers viděli.

Byl vydán přísný zákaz publikovat cokoliv jiného, světová premiéra čtvrté řady Prestige Yachts, tedy M-Line měla totiž proběhnout v lednu na výstavě BOOT v Düsseldorfu. Ta se ale nekonala a s ní bylo odloženo i představení M-Line. Naštěstí jen na polovinu března, takže vám můžeme ukázat tento nečekaný počin známé francouzské loděnice, i když oficiální premiéra pro veřejnost proběhne až na podzimní výstavě lodí v Cannes.

Generální manažer značky Prestige pan Erwin Bamps uvedl základní filozofii, která provázela vznik M-LINE: "Noví zákazníci chtějí mít na lodi pohodlí stejné jako mají doma. Na katamaranech oceňují prostor a také jejich přirozenou stabilitu." Není proto divu, že motem nového modelu se stal slogan: "Žijte v harmonii s mořem."

V posledním desetiletí je patrný strmý nárůst počtu vyrobených a prodaných katamaranů a představení M-LINE je tak logickým krokem. V roce 2021 se prodalo celosvětově více než 300 motorových katamaranů v délkách nad 40 stop a je to trh, který zažívá strmý růst. "Majitelé jachet Prestige se vydávají na moře se svými rodinami, a to většinou bez profesionální posádky. Zvláště oceňují velký prostor s panoramatickým výhledem v salonu, mimořádně světlý interiér, optimální design kajuty majitele a snadné ovládání. Naši zákazníci chtějí více luxusu, prostoru a pohodlí. Vysoká cestovní rychlost již není hlavním požadavkem. Na první místo se dostala stabilita. A tyto požadavky a potřeby našich zákazníků nás přirozeně nasměrovaly na katamaran, který toto splňuje plnou měrou. S tímto konceptem umožníme zákazníkům realizovat jejich sen o vlastním soukromém ostrově," potvrzuje Erwin Bamps. Projekt nového katamaranu si vzali na starost světově uznávaná studia Garroni Design a Philippe Briand Yacht Design. Zúročují se zde ale i zkušenosti konstruktérů celé skupiny Beneteau, jíž je Prestige Yachts součástí. 

Více se dočtete na stránkách 12 - 17 v aktuálním vydání Yacht 4/2022 ke koupi ZDE


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI