Yacht > Detail zprávy >

LITEBOAT NA VLTAVĚ |Bez plachet a bez motoru

16.08.2022 |
YACHT, Testy
Testy

V redakci Yachtu jsme měli příležitost vyzkoušet celou řadu lodí nejrůznějších typů a velikostí, veslici jsme ale testovali poprvé. Díky pochopení Dock Marina Clubu v Praze Libni, který patří pod Yacht Club CERE, a také díky firmě Anvi Trade, která je dovozcem těchto lodí do ČR jsme měli příležitost vyzkoušet na vodě model LiteSPORT 1X. Kromě dvou stejných lodí je zde na půjčení a vyzkoušení pro zkušenější veslaře i model LiteRIVER L, který je o něco delší a o něco lehčí.

Zakladatelem značky Liteboat a jejím spolumajitelem je pan Mathieu Bonnier, který po návratu z přeplavby Atlantiku v roce 2009 a poté z dobrodružné plavby přes northwest passagev roce 2010, kdy vesloval vždy sólo, hledal pro sebe novou veslici. Jednoduchou, stabilní a lehkou skořepinu. Loď pro bezpečnou plavbu na Korsice nebo v Bretani. Loď, která poskytuje stejný pocit skluzu jako skifa kterou je možné převézt na střeše auta. Nic na trhu nenašel, ale ze setkání se Samem Manuardem, talentovaným námořním architektem a jachtařem vznikl nový koncept rekreačních veslic Liteboat. Aktuálně je v nabídce osm typů veslic a dva modely, u kterých je možné kombinovat veslování s plachtěním.

LiteSPORT 1X

Nejprodávanějším modelem značky je právě LiteSPORT 1X, který jsme měli příležitost vyzkoušet v Dock Marina Clubu v Libni na Vltavě, kde je i půjčovna těchto lodí. Než se jde na vodu, je nutné loď sestavit, což je možné bez jakéhokoliv nářadí. Na samotný trup se pomocí čepů připevní duralové křídlo, které upíná havlinky. Ke křídlu se pak do havlinek připevní velmi lehká karbonová vesla a je možné vyplout. Uvnitř trupu je deska pro upevnění chodidel a kolejnice s jezdící karbonovou veslařskou sedačkou, tzv. slajdem. V zadní části je potom prostor pro uložení lodního pytle nebo záchranné vesty. Celá příprava veslice zabere jen pár minut.

Celý TEST najdete v letním vydání Yacht 7-8/2022, které je možné zakoupit ZDE


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI