Yacht > Detail zprávy >

LINJETT 39 |Plout s důvěrou

08.06.2022 |
YACHT, Lodě, Plachetnice

Historie švédské loděnice Rosättra sahá až do roku 1886, kdy byla založena. Od zahájení činnosti byly vlastníky pouze dvě rodiny v pěti generacích: Jansson a Gustafsson. Společné pro obě rodiny bylo jejich nadšení pro inovace a schopnost zachytit ducha doby. Když se lidé na konci 19. století poprvé začali plavit pro radost, loděnice Rosättra již stavěla lodě vhodné pro plavbu na okolní ostrovy. A tak tato schopnost předvídat trendy a potřeby klientů pokračovala po celé generace.

V loňském roce byla spuštěna na vodup lachetnice Linjett 39, která byla kompletně navržena pomocí 3D designu v počítači. Dokonalé řemeslné zpracování tak dostalo digitální rozměr. Výsledkem je luxusní a moderní cruiser pro celou rodinu. Linjett 39 je plachetnice, na jejíž palubě se inovativní funkce snoubí s ruční prací a jemností, s chytrými řešeními, díky nimž je život na lodi příjemný a jednoduchý. "Rozvržení interiéru je mimořádně chytré. Tým Linjett skutečně zapracoval a našel řešení, která zjednodušují přístup ke všemu technickému vybavení. Jako by loď měla dvě uspořádání. Jedno pro technické vybavení a jedno pro obytné prostory. Je to velmi otevřená a přátelská loď nejen na údržbu," údržbu," uvedl Bertil Jauren, který je spokojeným majitelem Linjett, 39 s pořadovým číslem 02.

Pohled zvenku

Díky vyšším volným bokům a vlnolamu na nástavbě před kokpitem má Linjett 39 výraznější siluetu než její sestry, přesto si stále zachovává charakteristickou štíhlou vodní linii, šikmou příď a nadčasovost. Designérský tým Linjett využil své zkušenosti z kombinace jachtingu a designu, aby jí dal dynamický trup, který je lehčí a tužší ve vodě a nabízí absolutní radost z jachtingu. Během procesu vývoje věnuje tým designérů velké úsilí vytváření řešení, která zjednodušují manipulaci s lodí. Všechny plachty, výtahy a ovládací lana plynule probíhají pod palubou dozadu ke kormidlu a umožňují plavbu Linjettu 39 naplno i s menší posádkou. Toto řešení dovoluje udržet velký otevřený kokpit bez lan, takže se posádka cítí bezpečně a chráněná bez ohledu na to, jak aktivní roli hraje při plavbě.

Plachetnici představujeme v aktuálním vydání Yacht 6/2022, který si můžete zakoupit ZDE.


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI