Yacht > Detail zprávy >

BEETLE BUS V EVROPĚ |Díl první – Česko a Německo

17.02.2023 |
YACHT, Plavby a revíry

Poslední dubnový den roku 2022 jsme vyrazili na naši první větší plavbu mimo Českou republiku. My, tedy já s manželkou, desetiletou dcerou a Sun Camper 30 jménem BEETLE BUS. Trasa vedla přes Německo, Holandsko a Belgii do Francie a přes Německo zpět do Prahy. Měli jsme v plánu se vrátit někdy ve druhé půli října, nakonec jsme to stihli těsně před koncem září. Hlavně kvůli tomu, že ve Francii již před koncem července "došla voda" a pár klíčových plavebních kanálů bylo tím pádem mimo provoz. Rád bych vám dal nahlédnout do našich zážitků v několika kapitolách, z nichž každá bude o plavbě jednou ze zemí, kterou jsme proplouvali. Dnes tedy stát první, Německo.

Než jsme ale mohli vyplout, chtělo to přípravu trasy. Při té mi hodně pomohli zkušení řekoplavci Josef Blecha, Tomáš Vucka, Daniel Hagen a nestor plavby Míra Cink. Všem tímto moc děkuji za pomoc a podporu. Nutností byl také servis lodi před vyplutím a zaučení v základních servisních úkonech, které by se mohly hodit. Za to patří velké díky Petru Winnovi z Wavy Boats, který byl navíc vždy k dispozici na telefonu pro technické konzultace. Před Německem je samozřejmě třeba plout z Prahy do Mělníka po Vltavě a dolů po Labi do Hřenska. Hned na počátku, ještě v bazénu domovského přístavu, nás pozlobil přívod paliva do motoru. Při nakládání proviantu do podpalubí se nám podařilo přiškrtit hadici. Dnes úsměvná historka, ale jen si představte, jak jsme si připadali. Vyplujeme a po pěti stech metrech motor vysadí. Naštěstí bylo poblíž molo. Znamenalo to rychle přivázat, což bylo možné jen díky větru, který nás k molu přiblížil, vyndat většinu věcí z podpalubí a hledat problém. Naštěstí se podařilo relativně rychle zádrhel najít a odstranit a mohli jsme opravdu vyplout. První noc jsme kotvili u kotevní zdi v Husinci na pravém břehu a spojili oslavu vyplutí s pálením čarodějnic s kamarády, kteří tam bydlí. Další zastávku jsme naplánovali v jachtklubu v Roudnici nad Labem a poslední v Marině Labe na Žernoseckém jezeře. Tam také proběhla poslední  konzultace s Mírou Cinkem. Vypadalo to, že náš plán plavby dává smysl a nemělo by nás nic zásadního zastavit.

První část plavby z Německa, kterou pro vás připravil Filip Duchoň najdete ZDE.


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI