Yacht > Články > Závody >

POPÁTÉ S YACHTEM |TRUC REGATA YACHT 2019

26.09.2019 |
Závody

Tradiční Truc regata proběhla v sobotu 31. 8. 2019 za pěkného letního počasí s teplotu přes 30°C. Letos to byl již 34. ročník a zároveň pátý ročník, který organizovala redakce YACHTU. Na Modré loděnici se sešlo celkem 72 lodí. Startovalo se ve 13.30 za téměř absolutního bezvětří. Lodě se pomalu ploužily proti proudu na tradiční trati mezi Modrou loděnicí, Měřínem a Rabyní. Sem tam přišel poryv, a tak většina pole po více než dvou hodinách otočila první bójku u Měřína. Následoval dlouhý zaďák zpět k Modré loděnici. Naštěstí u Ždáně začal foukat vítr kolem 3 m/s, takže druhá polovina tratě na Rabyni a zpět do cíle v Modré loděnic iubíhala už podstatně rychleji a příjemněji Nejrychlejší lodě z kategorie Závodní speciály musely na rozdíl od ostatních "turistických"kategorií objet dvě kola. Několika z nich se to opravdu podařilo. Nejrychlejší lodí letošní Truc regaty byl T-boat 750 MARBO Marka Obermajera, který zároveň vyhrál kategorii Závodní speciály.

Jak Truc regata dopadla se dočtete v aktuálním vydání Yacht magazínu.