Yacht > Články > Závody >

ČESKÉ STŘÍBRO |Z MISTROVSTVÍ SVĚTA

02.07.2019 |
Závody

První červnový týden se v chorvatském Šibeniku konalo mistrovství světa v hendikepu ORC. Konkurence byla i tentokrát opravdu světová - 110 lodí ze 17 zemí. HEBESAILING TEAM na lodi HEBE V jel fantasticky a získal stříbrnou medaili ve třídě C, další dvě české lodě DARINGSISTERS a GIULIA se umístily v první desítce. Znovu jsme tak dokázali, že i suchozemci to na moři umí! Šibeniku se s týmem TŘI SESTRY scházíme v pátek večer a hned v sobotu ráno začíná klasické předzávodní kolečko- příprava lodě, měření a bezpečnostní inspekce, trénink a ladění detailů. Sledujeme také předpověď počasí na závodní dny. Vypadá to na velmi slabý vítr celý týden. "To zase bude loterie, říkáme si..." Flotila je rozdělena na tři skupiny - těch největších lodí v "áčku" je13, v naší třídě B je nás 47, v "céčku" dokonce 50. Jsou tu čtyři české lodě - my s DARING SISTERS a POLAR 2 ve třídě B a HEBE V a GIULIA ve třídě C. V sobotu se scházíme na společnou večeři a přejeme si vzájemně hodně štěstí. Všichni jsme během jara přípravě na tento závod věnovali spoustu času a energie, tak snad tu neuděláme ostudu!V neděli je na programu cvičná rozjížďka.Na start jedeme hodinu v takové průtrži mračen, jakou jsme už dlouho neviděli.

Těsně před startem ale jako když otočí vypínač- najednou jsou mraky pryč, svítí slunce a rozbíhá se krásná bríza. Nicméně předpověď na další dny je pořád docela nepříznivá. Na pondělí je v plánu start navigační rozjížďky dlouhé skoro 130 námořních mil, máme jet dvě velká kola kolem ostrovů, pořadatelé jsou připraveni v případě velmi slabého větru trať kdykoliv zkrátit.Nicméně hlavní rozhodčí je v neděli večer na setkání kapitánů vysloveně optimistický a slibuje nám, že vítr bude. Výsledek navigačních rozjížděk se nedá v celkovém pořadí škrtnout,takže kdo tady zajede špatně, pokazí si celý zbytek závodu...

Více informací o mistrovství světa v hendikepu ORC se dočtete v letním dvojčísle časopisu Yacht!

Text: Kateřina Staňková

Foto: Pavel NesvadbaPřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI