Yacht > Články > Technika >

DS Crossback |nejlepší francouzské tradice

07.06.2019 |
Technika

Redakční test DS 7 jsme plánovali spojit s cestou do Chorvatska, ale dodávka lodě se zdržela, a tak jsme místo zamýšlených 2 000 kilometrů ujeli jen 400. A jaké jsou naše dojmy z auta, kterým jel na své inauguraci také současný francouzský prezident? DS 7 je v dobrém smyslu slova jiné než běžná produkce, a to byl určitě i záměr. Vždyť prosadit novou značku na obsazeném trhu není zrovna lehký úkol. V autě je potřeba nejprve chvilku sedět a rozhlížet se. Ne všechny ovládací prvky jsou tam,kde byste je čekali. Po pár kilometrech jsem si na většinu novinek zvykl a jízdu se skvěle odladěným autem jsem si již jenom užíval. Samočinná osmistupňová převodovka ve spojení s dvoulitrovým dieselem o výkonu 130 kW (180 koní) s točivým momentem 400 Nm je takřka ideální kombinace i s ohledem na spotřebu, hmotnost a další vlivy.

Při pohledu zvenku upoutají LED světlomety, které při nastartování spustí doslova hru světel.Ještě dál jdou zadní světla, jež vytvářejí dokonce 3D efekt. Karoserie působí velmi moderně a přiměřeně robustně. Dojem dobře dotvářejí velká devatenáctipalcová kola a luxusní detaily, jako jsou prosklená a otevírací panoramatická střecha či spoiler a náznak zadního difuzoru s povrchem z leštěného hliníku. Interiéru vévodí dobře čitelné displeje. Jeden v kapličce před řidičem, druhý na středovém panelu. Sezení je díky propracovaným detailům sedaček pohodlné vpředu i vzadu. Interiér je velmi příjemně čalouněný alcantarou s kontrastními švy tak, jak je obvyklé u nejluxusnějších sportovních vozů. Za tyto benefity je ale nutné připlatit.Cena testovaného vozu začíná na 1 209 000 Kč a s příplatkovou výbavou se může lehce vyšplhat na 1 500 000 Kč. Přesné konfigurace najdete na www.dsautomobiles.cz


Aktuální číslo

Předplatné

Katalog lodí


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI