Yacht > Články > Plavby a revíry >

Plavba |Korintským kanálem

01.02.2019 |
Plavby a revíry

Tuto plavbu jsem se rozhodl uskutečnit na základě nabídky převozu lodě od charterové společnosti. Jednalo se o Bavarii 41 PARMENION a plavbu v řeckých vodách z Prevezy do Athén v termínu 13.-20. 10. 2018.

Posádku tvořilo pět členů, včetně mě. "Bylo nás pět" - Vláďa, Radek, Jirka, Lucie a Roman. Do Prevezy jsme přiletěli již 11. 10. Ubytovali jsme se tam, půjčili si auto a poznávali okolí. Navštívili jsme také městečko Parga, které nás uchvátilo svým kouzlem.

Od převzetí lodě po ostrov Ithaka

V sobotu 13. 10. jsme si během dopoledne převzali loď, nakoupili nějaké zásoby a po poledni jsme se vydali na plánovanou plavbu. Při východním větru 3 °Bft jsme propluli na motor plavební dráhu z Prevezy, která je dlouhá zhruba 1,5 Nm, pak jsme se stočili k jihu. Za stejného větru jsme ve 13.30 dopluli k průplavu mezi Lefkadou a pevninou. Zde nás čekala první zajímavost, a to most na kloubu, který se otevírá vždy v celou hodinu. Ve 14.00 se po zvukovém znamení otevřel a my jsme pokračovali v plavbě. Motorovali jsme další plavební dráhou, která je dlouhá cca 3,5 Nm. Po jejím proplutí jsme dál motorovali, protože vítr se stočil na jižní a zeslábl na 2 °Bft. V 17.00 jsme dopluli do městečka Sivota na jihu Prevezy. Zde jsme se vyvázali, dokoupili nějaké maličkosti, dali si v malebném městečku kávu a v 18.00 jsme vypluli směr Ithaka. Vítr se neměnil, a tak jsme dále motorovali až do městečka Vathi na ostrově Ithaka, kam jsme dopluli ve 20.30.

Skútry a objevování malebného ostrova

V neděli jsme si půjčili skútry a udělali si výlet po celém ostrově...

Více o této plavbě, jejím průběhu, krásách i strastech se dozvíte v únorovém čísle časopisu Yacht.

Zveřejněno v Yachtu 2/2019

Text a foto Roman Teuschel


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI