Yacht > Články > Plavby a revíry >

BOOMERANG |Plavba do Grónska

25.11.2022 |
Plavby a revíry

O spuštění plachetnice BOOMERANG na vodu i o tom, co tomu předcházelo jsme psali již v červencovém a listopadovém vydání Yachtu v roce 2020. Na její palubu se vracíme v marině v Tromsø, právě když dokončila plavbu z Islandu přes Jan Mayen.

Posádce to trvalo šestnáct dní a vypadá to, že měla spoustu nezapomenutelných zážitků. Moc rád je všechny vidím a hlavně Milana, který se nám stará o motory a měl během plavby dost práce. Na levém motoru se propálila díra do výfukového paroží a na pravém motoru začala pronikat voda z primárního okruhu do sekundárního a motor začal špatně chladit. Navíc je na výměníku prasklina, kterou jsme již několikrát opravovali, a trochu teče. A to vše bylo nutné vyřešit, abychom měli během naší dlouhé plavby v Arktidě funkční motory. Nasazuji montérky a jdu Milanovi asistovat. Ne proto, že by potřeboval pomoc, sám má totiž vše hotové mnohem rychleji nežli s mou pomocí, spíše proto, abych já věděl, jak to dělá, a uměl jsem si to opravit sám, bude-li potřeba. Za osm hodin v motorárně dal Milan oba motory dohromady. A opravil je tak dobře, že fungovaly až do našeho návratu zpět do Polska na začátku října. Pravý funguje bez omezení a levý také, ale budeme ho používat pouze na přistání, případně na nějakou výpomoc ve špatném počasí. Za to jsem fakt vděčný. Ještě jsme rozebrali vodní pumpu na levém motoru a přetěsnili ji, protože trochu tekla. Mne už čeká pouze výměna olejů v motorech a pak úklid motorárny.

Tuto zajímavou plavbu Jiřího Zindulky najdete v aktuálním vydání Yacht 11/2022, který zakoupíte v tištěné i digitální podobě ZDE.


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI