Yacht > Články > Lodě > Testy >

RiverFOX |Lišky na Orlíku

17.05.2020 |
Testy
Testy

První letošní testy jsme měli příležitost absolvovat na Orlíku těsně před velikonočními svátky. Díky firmě WAVY boats jsme tak vyzkoušeli dva čluny polské loděnice Fox Boats, modely RiverFOX 400 a RiverFOX 470.Ta je od letošního roku právě díky WAVY Boats zastoupena také v České republice a v nabídce má lodě od tří do pěti metrů. První zákazníci mohli vidět testované lodě již v únoru na výstavě For Fishing.

Lodě RiverFOX patří do kategorie "bassboats", mají tedy velmi nízký trup bez nástaveb. Jsou vyvinuty především pro rybáře, ale jejich použití může být v našich podmínkách všestranné. Na rovné přední palubě je otočná rybářská sedačka a u obou testovaných lodí také 12V elektromotor Motorguide Xi5 s možností nožního i dálkového ovládání. V případě lodí RiverFOX je konstrukce laminátová, dvouplášťová, částečně vypěněná, tedy nepotopitelná. Díky této konstrukci jsou všechny povrchy hladké bez nutnosti údržby. Navíc je v interiéru vše hojně obložené koberci. Dalším společným znakem je velký počet úložných možností a bohaté příslušenství. Již z výroby je například instalována veškerá kabeláž.V případě této řady je pamatováno při montáži na příďový elektromotor, echoloty, osvětlení a řadu dalšího vybavení. Dodatečná instalace kabelů by při konstrukci, kdy je prostor mezi palubou a trupem částečně vypěněný, byla více než problematická.

RiverFOX 400

Jako první jsme testovali menší čtyřstovku se závěsným motorem Mercury 30 F 30ELHPT EFI s ručním řízením, který má řazení přímo v páce řízení, kde se na rukojeti zároveň přidává plyn. Tato kombinace vyžaduje trochu zkušeností nebo velkou opatrnost. 30 koní přímo v ruce může být totiž až dost...

Celý článek si můžete v přečíst v květnovém vydání magazínu Yacht. 

Text a foto: Daniel Guryča


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena