Yacht > Články > Lodě > Plachetnice >

SAFFIER SE 33 LIFE |Evropská jachta roku

24.10.2022 |
Plachetnice

Na výrobu plachetnic, které je možné využít jak na našich přehradách, tak na moři pro pobřežní plavbu se zaměřuje nizozemská firma s australskými zakladateli jménem Saffier Yachts. V loňském roce představila novinku, která si rovnou vysloužila ocenění Evropská jachta roku 2022. Za zmínku by určitě stála celá historie firmy Saffier, nicméně my se dnes budeme zabývat výhradně novinkou, téměř desetimetrovou kráskou SE 33 Life, která bez problémů zvládne jednodenní i víkendové pobyty na vodě. A to jak rodinné, tak v páru. Ostatně podle toho, jak ji kdo bude využívat, je možné volit příslušné rozložení interiéru.

Pokročilé technologie pro odolnost i stabilitu

Trup plachetnice je 9,6 metru dlouhý(9,75 metru i s čelenem) a vyroben je s využitím pokročilých technologií tak, aby bylo dolný, lehký a současně stabilní. Hlavním materiálem je kombinace sklolaminátu a sendvičové tvrdé pěny o tloušťce patnáct milimetrů uprostřed. Kolem kýlové části je sklolaminát vyztužený a má tloušťku dvacet pět milimetrů. V kýlové části se zároveň nachází pětice zalaminovaných žeber, jejichž účelem je lepší přenos sil od zatížení kýlu. Na obou stranách trupu je umístěno velké integrované okno, které ladně splývá se zbytkem boku lodi, s nímž tvoří jednotný designový celek. Zmíněný čelen je pevný a je vyroben z karbonu. Využít ho lze podle libosti pro code 0 nebo genakr. Saffier Yachts se oprávněně chlubí tím, že jejich novinka je jednou z nejrychlejších lodí ve své kategorii na trhu. Loď se dá kompletně ovládat zpoza kormidla, a to včetně plachet nebo stahovacích lan. Všechny ovládací prvky jsou vedeny pod palubou dozadu ke kormidlu a zvládne to zkušený kapitán zcela sám.

Více najdete v aktuální vydání Yacht 10/2022, které zakoupíte v tištěné i digitální podobě ZDE.


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI