Yacht > Články > Lodě > Plachetnice >

Kraken 50 |Bojovník s oceánem

12.04.2020 |
Plachetnice

V Turecku vypustili Krakena. Naštěstí ne tu bájnou mořskou obludu, která byla schopna potápět celé lodě, ale krásnou štíhlou 15metrovou plachetnici Kraken 50, jež má naopak bojovat s vrtochy oceánů a bezpečně dopravit svoji posádku do přístavu.

Turecká loděnice Kraken Yachts z Istanbulu vyrábí luxusní plachetnice delší než 15 metrů, které jsou stavěné pro oceánské plavby. Pyšní se tím, že její lodě jsou bezpečné, stabilní a bez problémů vydrží plavbu ve vlnách vysokých až 8 metrů a sílu větru přes 40 uzlů. Zvláštní pozornost designérů byla věnována uspořádání jak na palubě, tak v podpalubí, aby byla loď bezpečně ovladatelná i s menší posádkou nejen v přístavech, ale především na širém moři. Proto vyvinuli řadu nových speciálních funkcí usnadňujících život na palubě v průběhu oceánských přeplaveb,které mohou trvat celé týdny, měsíce nebo dokonce i roky. Z toho důvodu jsou obytné prostory v podpalubí velkorysé a je zde dostatek místa na ukládání všech potřebných věcí. Každá plachetnice, která opouští loděnici Kraken Yachts je unikátní a je postavena tak, aby splnila veškeré sny svého nového majitele. Specialitou jachet Kraken je zcela nový typ integrovaného kýlu tzv. Zero Keel. Zero protože kýl není přichycen k trupu šrouby, ale je integrovaný přímo v trupu. Tudíž nehrozí žádné riziko, že by kýl upadl. Olověný balast je umístěn uvnitř podélného ploutvového kýlu, který je vylaminován současně s trupem lodě a tvoří jeden integrovaný celek. Přední hrana a spodní část kýlového výlisku jsou navíc vyztuženy kevlarem. Tento výrobní postup umožní snížení těžiště lodě a štíhlý hydrodynamický tvar trupu tak pomáhá zvýšení výkonu. Navíc tvar kýlu zajišťuje dobrou směrovou stabilitu a nízký odpor.

Více informací se dočtete v aktuálním dubnovém vydání magazínu Yacht. 

Text: Hana Novotná

Foto: Trystan Grace


Aktuální číslo

Předplatné

Katalog lodí


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI