Yacht > Články > Lodě > Motorové lodě >

PRESTIGE 420S |Malá jachta pro velké plavby

06.11.2020 |
Motorové lodě

Řada lodí PRESTIGE od Jeanneau nedávno oslavila třicáté výročí od zahájení výroby. A ačkoliv model 420 S patří k těm menším, je zároveň jedním z nejoblíbenějších. I když i to dává smysl vzhledem k tomu, že si ho oproti jeho větším sourozencům může dovolit relativně víc lidí. Nová verze této motorové jachty s sebou přináší inovovaný design a také vzhledem k hmotnosti dosti slušný výkon. Vzhled plavidla si kromě designového oddělení samotného výrobce vzal na starosti i proslulý slovinský návrhář lodí Jernej Jakopin, který spolupracuje s bratrem Japecem pod značkou J&J Design již od roku 1983. A dlouholeté zkušenosti jsou tu skutečně znát. Poměr velikosti a výkonu řadí tuto loď na pomyslném žebříčku hodně vysoko. Délka třináct metrů zajišťuje slušnou obratnost. O pohon se starají dvě pohonné jednotky Cummins QSB 6,7, z nichž každá nabízí výkon 380 koní. Za příplatek si však lze objednat 425koňové motory stejné značky. I slabší varianta však vzhledem k poměrně nízké hmotnosti 10 161 kg zcela dostačuje. V obou případech jde o řadové přeplňované naftové šesti válce. Už u předchozí verze recenzenti oceňovali výborné zrychlení a nová verze disponuje ještě lepšími parametry. Cestovní rychlost má hodnotu 23 uzlů, maximální rychlost pak 32 uzlů. Díky ovládání joystickem nabízí PRESTIGE 420 S výjimečnou obratnost při manévrování a kotvení. Za jízdy nabízí plavidlo výborné jízdní vlastnosti.

Interiér ve znamení úsporného luxusu

V technických údajích je uvedena kapacita lodě pro oblast plavby C dokonce 11 osob. Reálně jeale loď pohodlná na celodenní vyjížďky tak pro šest osob. Delší pobyt a pohodlné spaní je zde ovšem zajištěno pro čtyři osoby, které se na palubě budou mít vskutku královsky..

Celá článek o lodi PRESTIGE 420 S si můžete přečíst v aktuálním listopadovém vydání magazínu Yacht.

Text: Pavel Kreuziger

Foto: Prestige

 

 


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI