Yacht > Články > Lodě > Motorové lodě >

Návrat bestselleru |JEANNEAU CAP CAMARAT 7.5 CC A WA SERIE3

17.06.2022 |
Motorové lodě, Testy
Testy

Na konci března jsme měli příležitost během testů ve Francii bezprostředně porovnat dvě novinky od Jeanneau. Rozdíly nejsou příliš veliké, ale u Jeanneau dobře vědí, co si trh žádá. Modelová řada Cap Camarat totiž letos slaví čtyřicáté narozeniny a rozhodně nekončí. Naopak je pro Jeanneau extrémně důležitá. Jde o motorové čluny s přívěsným motorem, jednoduchou údržbou a servisem, dlouhou životností a výbornými jízdními vlastnostmi.

Jsou to ideální čluny pro jednodenní výlety na moře s rodinou, relaxaci v marině i sportovní plavbu při maximálních rychlostech. Výjimkou nejsou ani Cap Camarat7.5 CC Serie3 a Cap Camarat 7.5 WA Serie3,které navazují na větší modely 12.5 WAa 10.5 WA Serie2, představené v loňském roce.7.5 Serie3Sportovní linie obou nových člunů si vzal na starost Sarrazin Design. Tvar trupu pak vyšel z pera amerického námořního architekta Michaela Peterse. Vstoupíme-li na palubu těchto sedmimetrových člunů, zaujme nás na tuto délku překvapivá úroveň prostoru a komfortu. Jak napovídá samotné označení, jde již o třetí generaci úspěšného modelu. Díky rozměrům a hmotnosti je tento člun ještě možné tahat na přívěsu za větším autem bez jakýchkoliv omezení všude po Evropě. Na palubě je přitom dost místa i pro delší plavby nebo víkendový pobyt. Díky uspořádání paluby jsou jak model WA, tak CC velmi universální. Dobře je to vidět na zadní palubě. Tu je možné po sklopení sedaček nahoru využívat pro rybolov či jinou práci na vodě. V případě sedaček v normální pozici si v kokpitu sedne až šest lidí. Navíc sedá instalovat do kokpitu i malý jídelní stůl. Mezi hlavní novinky patří tvrzené čelní sklo u modelu WA, zábradlí u koupací plošiny pro bezpečnější nástup na palubu přes záď i vylézání z vody při koupání a venkovní kuchyňka otočená směrem dozadu pod sedačkou kapitána a navigátora.

Celý TEST najdete v aktuálním vydání Yacht 6/2022, který si můžete zakoupit ZDE. 


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI