Yacht > Články > Lodě > Motorové lodě >

Azimut S8 |ve znamení inovací

01.03.2020 |
Motorové lodě

Téměř pětadvacetimetrová novinka S8 z loděnice Azimut Yachts se pyšní prostorem, pohodlím a vkusným vzhledem. Při konstrukci trupu se v nebývalé míře uplatnila uhlíková vlákna. Loď má de facto tři paluby, ačkoliv tu prostřední zabírá jen kuchyň.

Italská firma Azimut Yachts oslavila minulý rok padesát let od svého založení. Nadělila si mimo jiné i model S8, který představila na festivalu v Cannes. Je to dlouhá štíhlá motorová jachta, na které se počítá s profesionální posádkou. Exteriér lodě navrhl italský designér Alberto Mancini. Podařilo se mu odolat tendenci z poslední doby stavět motorové jachty, které při pohledu z boku připomínají spíš než loď patrový dort. Jeho model S8 má na dnešní poměry relativně nízkou siluetu. Působí sportovním dojmem, jenž je vcelku oprávněný. Trojice tisícikoňových dieselů totiž dokáže lodi, postavené v kombinaci GRP a karbonu, udělit rychlost až 34 uzlů. Jachta má klasický tvar se zkosenou nástavbou, která začíná přibližně v polovině její délky. Korunuje ji vysutý můstek, nad nímž se dá ve špatném počasí roztáhnout bimini. Střecha nástavby přečnívá nad otevřený kokpit. Z jejího okraje ční stožár s radarem a navigačními přístroji. Záď jachty skrývá hangár pro motorový člun. Kromě člunu se do jeho útrob vejde ještě další vodní hračka, třeba skútr. Loď je plná pozoruhodných technických řešení a vychytávek, jaká jsou jinde málokde k vidění. Například dveře hangáru se otvírají do vodorovné polohy. Když jsou sklopené, vznikne z nich prodloužená koupací plošina.

Více informací se dočtete v aktuálním vydání magazínu Yacht. 

Text: Radek John

Foto: Azimut


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI