Yacht > Články > Lodě > Motorové lodě >

ABSOLUTE 56 FLY |Charisma a sebevědomí

16.09.2022 |
Motorové lodě, Testy
Testy

O italské novince Absolute 56 FLY jsme v jednom z minulých čísel už něco málo napsali. Jenže tato "osobnost mezi jachtami" si zaslouží delší představení. Díky firmě Yacht Professional jsme měli příležitost loď na konci května testovat na Jadranu před ACI marinou v Rovinji. Jachta už na první pohled vyzařuje charisma, to potvrzuje i slogan loděnice uváděný v oficiálních materiálech - "The Absolute Charisma". V Piacenze zkrátka opět dokázali, že lodě dělat umějí. A vědí to, což dokazuje i další sebevědomé tvrzení. O modelu56 FLY totiž výrobce uvádí, že se vyznačuje "silnou a sebevědomou osobností". Stejný dojem musí mít nutně každý, kdo vstupuje na její palubu. To, co ji odlišuje na první pohled, je charakteristické tmavé, směrem dopředu skloněné žebrování, které ukončuje boční linii. Druhý prvek, který zaujme při vstupu na palubu, je prosklený "balkon", tedy zadní čelo, z něhož je při stejném výhled na vodu.

Výrazná variabilita

Výhodou této téměř osmnáct metrů dlouhé jachty je možnost uspořádat layout vnějšího sezení na zadní palubě přesně podle aktuální potřeby. Křesla se totiž dají přesouvat. Už v krátkém úvodním článku jsme vyzdvihli, že prakticky veškeré nábytkové vybavení otevřené paluby mimo odpočinkové zóny na přídi je možné přemisťovat dle libosti. Může tak vzniknout otevřený prostor při návštěvě více hostů nebo naopak intimní sezení s výhledem dozadu, jak to bylo na testované lodi. Samozřejmostí je i možnost individuálního přizpůsobení dekorů a barevných kombinací. Na palubě i v podpalubí je k dispozici dostatek místa, takže nábytek je rozhodně kam přemisťovat. Ovšem loď zaujme ještě před vstupem na palubu. Design působí moderně, nadčasově a přirozeně i luxusně. Majitelé a jejich hosté si na jachtě 56 FLY určitě užijí maximum pohodlí a svobody pohybu.

CELÝ TEST NAJDETE V AKTUÁLNÍM VYDÁNÍ YACHT 9/2022, KTERÝ LZE KOUPIT ZDE.


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI