Yacht > Články > Lodě >

ROYAL HUISMAN AQUARIUS |Jediný svého druhu

23.08.2022 |
YACHT, Plachetnice

Když si jistý manželský pár u stavitele superjachet Royal Huisman objednával Project 408, dobře věděl, do čeho jde. Z Projectu 408 se nakonec vyklubal AQUARIUS II, klasická plachetnice, která navazuje na původní AQUARIUS. A právě ten stejní majitelé vlastní také.

Zvětšit a nechat tak

Se zakázkovým plavidlem AQUARIUS z roku 2018 byli jeho majitelé evidentně spokojeni, protože si v rámci projektu 408 "poručili" prakticky jen jednu menší změnu - zvětšení původní lodi. A tak zatímco "jedničkový" AQUARIUS byl 56 metrů dlouhý, AQUARIUS II už na délku měří celých 65 metrů. Celou stavbu vedl projektový manažer samotných majitelů Godfrey Cray ve spolupráci s interiérovým designérem Markem Whiteleym, společností Dykstra Naval Architects a právě s loděnicí Royal Huisman.

Nejmodernější technologie jsou nutností

Majitelé kladli už od počátku největší důraz na výkon. AQUARIUS II tak disponuje nejmodernější karbonovou takeláží s integrovaným ovládáním plachty od společnosti Rondal, strukturovanými předními plachtami nebo zatahovacím kýlem, jehož účelem je optimální stabilita při závodech a možnost kotvit i v přístavech a zátokách, kde by to s hlubokým ponorem nešlo. První AQUARIUS vyhrál ve své třídě na regatě St. Barths a prvenství se chystal obhájit i letos v březnu.

Na první pohled zaujme klasický, nadčasový vzhled exteriéru, který je kombinován s decentním luxusem uvnitř lodi. U plachetnice AQUARIUS II bylo pro majitele důležité zachovat luxus a eleganci jejího předchůdce. Samozřejmě za přidání dalšího prostoru. Oněch dodatečných devět metrů délky není málo. Vždyť většina plachetnic ani není delší než je tento rozdíl. Nová loď postavená na míru zahrnuje i špičkové hybridní technologie pro správu a tvorbu energie. Mezi ně se řadí i řešení pro energetickou efektivitu a flexibilní možnosti tvorby energie potřebné na palubě...

Více ve speciálu YACHT EXCLUSIVE v letním dvojčísle Yacht 7-8/2022, možné zakoupit ZDE.


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI