Yacht > Články > Lidé >

Miloš Bychl a Miloš Bychl |Lodě nás stále baví

03.03.2021 |
Lidé

Akciová společnost BYCHLYACHT CENTRUM byla založena již v roce 1997.U jejího zrodu stál Miloš Bychl, automobilový závodník, milovník auta majitel firmy, která v Československu a později v České republice budovala dobré jméno značky BMW dlouho před tím, než začalo fungovat oficiální zastoupení. Nyní se o chod firmy stará především syn Miloš Bychl junior, který je zároveň místopředsedou představenstva.

S oběma jsem si povídal v sídle firmy ve Vestci u Prahy, kde v showroomu právě probíhaly přípravy na předání motorové jachty Marex 310 Suncruiser novému klientovi a v servisní hale technici dokončovali refit Sunseekeru Superhawk 34.

Bychl Yacht Centrum vzniklo již v roce 1997. Můžete se ohlédnout a zhodnotit téměř čtvrtstoletí na trhu?
Trh se neustále vyvíjí, dříve šlo spíše o to udržet lodě našich zákazníků v provozu a zajišťovat pravidelný servis, posledních pár let je ale běžnou součástí naší práce lodě upravovat a instalovat nejrůznější nové doplňky od pomocných motorů, polstrování až po televize, ledničky a routery.

Kde je vaše hlavní působiště? Většina lodí, které prodáváte, přeci jenom patří na moře.
Dříve jsme měli lodě po celém pobřeží Středozemního moře, nyní se ale většina našich činností přesunula na Jadran. Troufám si říct, že té oblasti opravdu dobře rozumíme a jsme schopni tam zařídit prakticky cokoliv.

A co na vaše cestování za zákazníky říká vaše rodina?
Stále trochu mrmlají, ale vzhledem k tomu, že ani nevědí, jak by to vypadalo, kdybych nejezdil, tak si tak nějak zvykli. Snažím se jim to vynahradit mimo hlavní servisní sezonu, kdy máme vícepráce v naší "domácí" hale v sídle firmy.

Staráte se o všechno sami, nebo využíváte také servisní a dodavatelské firmy v Chorvatsku či jinde po světě?
Záleží na tom, co přesně je potřeba zařídit. Na Jadranu máme za dlouhou dobu našeho působení vypracovaný efektivní systém, ve kterém fungují kromě našeho malého týmu i vybraní a prověření dodavatelé, s nimiž spolupracujeme dlouhodobě. Pokud je něco potřeba zařídit někde okolo Středozemního moře, ladíme postup s našimi kolegy, kteří se starají o značku Sunseeker v dané zemi. To, že se s většinou z nich za ta léta znám osobně, je pak bonus, kterého můžou naši zákazníci využít, a také to často dělají...

Celý rozhovor si můžete přečíst v aktuálním vydání Yacht magazínu. 

Text: Daniel Guryča
Foto: Bychl Yacht, archiv Yacht


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI