Yacht > Články > Lidé >

Alessia Palanti |Nová naděje olympijského jachtingu

23.09.2019 |
Lidé

V červenci se Allesia Palanti stala v Athénách juniorskou mistryní Evropy do 17 let ve třídě Laser Radial. Poprvé v životě závodila za Českou Republiku.

Allesia se narodila a žije v Itálii v Malcesine u Lago di Garda. Od sedmi let závodila na Optimistu, ve 14 letech přešla na Laser. V roce 2018 zajela Alessia 3. místo na ME třídy Laser 4.7 v Řecku v kategorii do 16 let (15. místo celkově) a 5. místo na MS třídy Laser 4.7 v Polsku v kategorii do 16 let (celkové 18. místo) a 3. místo ve třídě Laser 4.7 na Kieler Woche. Letos k tomu přidala vítězství na květnovém mistrovství Evropy Laserů 4.7 v Hyeres. Od letoška závodí také na Laseru Radial. Studuje na střední umělecké škole v Roveretu. Protože je její maminka Češka, rozhodla se závodit za Českou Republiku a vstoupila do Yacht Clubu CERE. S touto sympatickou mladou dívkou jsem se sešla v jedné pražské kavárně těsně před jejím odjezdem zpět do Itálie..

Více se o mladé naději olympijského jachtingu dočtete v aktuálním vydání Yacht magazínu. 

Text: Eva Skořepová

Foto: Thom Touw/EurILCA a archiv Alessie Palanti


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI