Yacht > Články > Aktuality >

KKCG posílila ve Ferretti Group |novým CEO je Stassi Anastassov

03.06.2026 |
Aktuality

Investiční skupina KKCG navýšila svůj podíl ve společnosti Ferretti Group, jednom z nejvýznamnějších světových výrobců luxusních jachet. V rámci dobrovolné nabídky na odkup akcií získala téměř 29,6 milionu akcií, což odpovídá přibližně 8,75 % základního kapitálu společnosti. Za transakci v hodnotě přes 115 milionů eur tak dále upevnila svou pozici významného akcionáře skupiny, pod kterou spadají značky Ferretti Yachts, Riva, Pershing, Itama, Custom Line, CRN a Wally.

Současně došlo ke změnám ve vedení společnosti. Představenstvo Ferretti Group po květnové valné hromadě jmenovalo novým generálním ředitelem (CEO) Stassiho Anastassova, zkušeného mezinárodního manažera, který dříve vedl například společnost Duracell. Ve funkci předsedy představenstva byl potvrzen Tan Ning. Nové vedení deklarovalo pokračování dosavadní strategie a další rozvoj skupiny na globálním trhu luxusních jachet.


Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena