E-LECTRA Marine |Partnerství pro rychlejší elektrifikaci jachtingu
Partnerství pro rychlejší elektrifikaci jachtingu
V současné době je více než 99 % plachetnic vybaveno dieselovým motorem. Aby se to změnilo, Groupe Beneteau a Fountaine Pajot Group zakládají E-LEKTRA MARINE, alianci sdružující sedm významných značek plachetnic s cílem vytvořit společný standard pro elektrický pohon a energetickou autonomii na palubě. To pomůže elektrifikaci jachtingu a podpoří se přechod k nízkoemisním řešením, přičemž do roku 2030 by se mohla rozšířit elektrická řešení na 10 % až 15 % globálního trhu s jachtami. Projektu se účastní loděnice BENETEAU, JEANNEAU, LAGOON, EXCESS, Fountaine Pajot Sailing Catamarans, Fountaine Pajot Yachts a Dufour.
V jachtingu není hlavním úkolem pouze pohon, ale celkové řízení energetické soběstačnosti na palubě. Společnost E-LEKTRA MARINE se tak zabývá celkovou spotřebou energie na plachetnici. Řízení spotřeby energie na palubě je stejně důležité jako pohon, protože určuje dojezd, komfort, spolehlivost a v závislosti na konkrétním použití také schopnost provozu s nižšími emisemi.
Výzva pro společnost E-LEKTRA MARINE není pouze technologická, ale také ekonomická. Spojením výrobních objemů sedmi značek i dalších významných hráčů v tomto odvětví si platforma klade za cíl dosáhnout průmyslových prahových hodnot nezbytných k tomu, aby se tato řešení stala jednoduššími a konkurenceschopnějšími.
Konkrétně budou systémy nabízené společností E-LEKTRA MARINE poskytovat elektrifikační řešení přizpůsobená všem velikostem plachetnic od 9 do 24 metrů, a to od plně elektrických po hybridní řešení, dále optimalizované řízení energie na palubě mezi solární energií, motorem, generátorem, komfortním vybavením a připojením k pobřežnímu napájení anebo také sledování spotřeby v reálném čase prostřednictvím přehledného displeje.




